Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» icon

Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів»НазваМетодична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів»
Дата конвертації12.03.2013
Розмір106.39 Kb.
ТипДокументи
джерело


Управління освіти Хмільницької міської ради

Центр дитячої та юнацької творчості


Методична розробка на тему:

«Художнє декорування одягу та аксесуарів»м. Хмільник

2010 р.

Підготували: Рибак І.В. – керівник гуртка

«Випалювання по тканині»


Комп’ютерна верстка: Рибак І. В.


ВСТУП


В даний час актуальною стала проблема збереження культурної та історичної самобутності національних традицій, непорушних етичних цінностей народу.

Декоративно-прикладне мистецтво органічно увійшло до сучасного побуту і продовжує розвиватися, зберігаючи національні традиції в цілісності. Воно містить в собі величезний потенціал для освоєння культурної спадщини, оскільки донесло до сьогоднішнього дня практично в неспотвореному вигляді характер духовно-художнього збагнення світу.

Гурткова робота необхідна кожній дитині для того, щоб вона мала можливість задовольнити свою схильність до улюбленого виду діяльності - аплікації, художнього конструювання, гильошировання, випробувати різні прийоми і способи зображення оточуючого світу. Позашкільний навчальний заклад сьогодні – забезпечує кожній дитині право вибору, який спрямовує вихованців на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля. Особливістю нашого напрямку є те, що він орієнтований на запити сімей, дітей і молоді, суспільства в цілому. Сьогодні психологи довели, що кожна дитина, без винятку, має потенційні таланти. Важливим напрямом позашкільної освіти сьогодення, як на зорі її становлення, залишається пошук, розвиток і підтримка обдарованої молоді. Розкриття душевних творчих скарбів, відкриття їх для суспільства, плекання особистості з її власного дозволу і за її особистим бажанням – найцінніша якість сучасної позашкільної освіти для формування майбутньої елітної нації.

Потенційно будь-яку дитину можна чимось зацікавити — було б бажання. Коли батьки з тугою в голосі і сумом у серці кажуть: «наша дванадцятирічна дитина далі комп’ютерного крісла нікуди йти не хоче, у кращому разі іноді може вийти у двір », не вірте. Часом саме «батько» і «мама» здатні пробудити у своїй дитині інтерес до самовираження. Адже сама дитина, з огляду на вік, не завжди здатна оцінити масштабність і красу того чи іншого виду творчості, побачити в ньому доріжку до побудови гармонійного простору всередині себе. І не так уже й важливо, чим конкретно займається дитина. Головне, що вона «творить», вчиться конструктивно використовувати такий дорогий у наші дні час. Але в якому ключі і як вона це робить?

Отож зайнятість молоді стає сьогодні на першому місті. Вважається, що школа є тим основним закладом, де відбувається навчання та виховання дитини, її становлення як особистості, розвиток її розумових здібностей. Але чи повністю розкривається дитина в школі, чи може вона широко застосувати свої творчі здібності? Адже відомо, що кожна дитина окрім предметних, має ще і творчі задатки: чи то до малювання, чи до випалювання, чи до співу . І, не розкривши саме цього творчого потенціалу, якби гарно дитина не навчалась, не була розвинутою, та завжди чогось не вистачатиме. А саме цієї улюбленої справи, до якої лежить душа, у якій розкривається талант.

Важливою умовою підвищення ефективності навчально-виховного процесу є наявність навчальних програм, які визначають зміст, обсяг, порядок вивчення і викладання певної дисципліни. Сьогодні ми пропонуємо розробку заняття на тему :»Художнє декорування одягу та аксесуарів»методом випалювання по тканині, це один із нових напрямків гурткової роботи «Випалювання по тканині із застосуванням ком`ютерної техніки», де гуртківці зможуть освоїти нову технологію гильошировання, навчитися майстерності випалювання по тканині в ході проведення цікавих інтегрованих занять із застосуванням комп`ютерної техніки.

Інтегровані заняття на гуртку «Випалювання по тканині», завдяки незвичайності методики цього виду рукоділля, стали «солодким медом» для юних «бджілок»


Пояснювальна записка


« Краса врятує світ » - під таким девізом працює гурток « Випалювання по тканині ».

Гильошировання або випалювання по тканині – це дещо новий тип декоративно-прикладного мистецтва і унікальний він тим, що дозволяє імітувати практично всі художні види роботи з тканиною : аплікацію, мереживоплетіння, рішельє, гладь, вишивку перлинами та вишивку по тюлю. Виник цей вид мистецтва в 80-ті роки в Росії. У цій техніці можна виготовити ексклюзивні скатертини та серветки, абажури, а також доповнення до одягу: декоративні хустинки, комірці, жилетки, « вишивати » блузи та сукні. Використовуючи мотиви різьби по дереву чи кістці, можна створити неповторні вироби з тканини, надаючи їм нового сучасного звучання. Окрім цього, можна робити досить оригінальні картини від найпростіших аплікаційних до об’ємних панно. Невичерпні можливості випалювання по тканині можна використовувати у створенні одягу в сучасних і народних традиціях.

Усе це робить випалювання по тканині дуже цікавим і корисним видом мистецтва для різних людей, незалежно від віку й роду занять. Гильошировання – можна назвати технологією 21 століття.


Тема : Художнє декорування одягу та аксесуарів.


Мета: Навчити дітей творчо та самостійно працювати, виражати свою думку та бачення, створювати неповторні образи за допомогою тканини та електровипалювача , розумітись в видах випалювання , в поняттях що таке мода , одяг ,аксесуари, колір і закони та правила композиції


Форма проведення заняття: Сьогоднішнє заняття не зовсім звичайне тому,що побудоване по іноваційним технологіям, а саме використано проектно-технологічний підхід, в основу якого закладена робота з творчою молоддю, який дає можливість самореалізуватись тобто відкрити і показати свою індивідуальність. В урок закладено 5-7% теорії, а 90% - практична частина.


Обладнання гуртка до уроку: ілюстрації, ескізи, плакати, наочні посібники, вироби з елементами випалювання, склофон, електровипалювач, металічна лінійка та шаблони.


Хід уроку

Теорія

 1. Що таке гильошировання і як воно стосується одягу?

 2. Повтор вивченого матеріалу. Види випалювання.

 3. Нова тема «Одяг та аксесуари»

 4. Мода.

 5. Колір в одязі.

Практика

 1. Правила технічної безпеки при роботі з електровипалювачем.

 2. Ідея та виготовлення виробу, колективна робота-змагання.

 3. Оцінка проекту та захист, демонстрація виробів.


ТЕОРІЯ


 1. Гильошировання або голішировання – це послідовне зображення (випалювання) елементів малюнка при імітації різних видів рукоділля, розжареною голкою по синтетичній тканині. Термін «гильош» - скорочена похідна від французького guilloches, тобто «гильошировка», що означає візерунок з прямих і дугових ліній, нанесений з допомогою механічної обробки по техніці близькій до гравіровки. Мистецтво «гильош» розвивалось в Середні віки, коли з допомогою звичайного токарного станка оздоблювали візерунками м’які матеріали, такі як дерево, золото, срібло та слонова кістка. Ще в епоху Відродження великий вчений та художник Леонардо до Вінчі захоплювався токарною різьбою. Та, приблизно, через 100 років після його смерті, на початку 17-го ст. на основі токарного станка, на півдні Німеччини – створили гильошировальну машину. З початком нашої епохи, автоматизацією та комп’ютерними технологіями це ремесло, здавалось, загинуло. Але, скажемо, що воно переродилось на новий лад. В Німеччмині в 70-ті роки 19 століття ручна техніка випалювання по тканині вже існувала та називалась вона піротехнікою, але, на жаль, не отримала визнання та розголосу як згодом в СРСР. Якщо на Заході це мистецтво вважалось авангардним і ніяк, ні в західній Європі, ні в Америці цей вид декоративно-прикладного мистецтва не прижився, то в Росії вже в 80-ті роки Котенкова зінаїда Петрівна випробувала гильош на тканині. А в 1990 році отримала авторське свідоцтво на свій винахід.
 1. Види випалювання :

Прорізне випалювання

А) З мілкими елементами;

Б) В стилі вишивки ришельє;

Накладне випалювання

А)просте пласке накладне випалювання

 • Однотоне

 • Багатокольорове

 • Одношарове

 • Багатошарове


Б)складне накладне випалювання

 • об’ємне

 • під «віконце»

 • підшарове

 • тонально тіньове

 • випукле
 1. Одяг та аксесуари

Одяг – це сукупність покровів на тілі людини, які захищають людину від несприятливих умов зовнішнього середовища. Людина має потребу в одязі вже більше 30 тис. років. Це могло б статись раніше 40-50 тис років тому, але людина тоді була сама ще достатньо мохнатою.

Сучасний одяг дуже різноманітний. Його класифікують по віковим ознакам, по використанню в системі костюма (верхній, білизна та плаття) та в різних сферах діяльності (спортивний, видовищний, виробничий, побутовий) та по сезону і виду тканин (шерстяний, шовковий, лляний).

Аксесуари – це предмети, що доповнюють та прикрашають костюм, роблять його завершеним (пальчата, зонти, сумки, головні убори, біжутерія, взуття, шарфи і навіть шкарпетки). 1. Мода – це нетривале панування в суспільстві визначених смаків, поглядів на предмети побуту, одягу та мистецтва. Самою важливою рисою моди є мінливість. Вміння вірно йти за модою допомагає людині виглядати гарно, якими б не були її зовнішні дані, головна особливість – розривати індивідуальність людини.

Що ж робити коли одяг виготовляють масово, серійно і навіть індивідуально, а родзинки особистості, настрою чи характеру, стилю не надано? Коко Шанель казала: «Модно те, що ношу я», а не я ношу те,що модно. Для цього потрібно знати деякі закони і правила.

Отже сьогодні будемо створювати свій одяг і аксесуари. Для цього ознайомимось з законами та правилами композиції:

1)Підпорядкування формі, призначенню, матеріалу та декору

^ 2) Наявність композиційного центру та врівноваженість композиції

3) Співрозмірність частин композиції (об’єм, колір, деталі, оздоблення)

4) Цілісність – всі попередні закони виконані


5. Як важливо коли в одязі все гармонує. Перше, що ми помічаємо і відчуваємо, коли дивимось на одяг це колір.

Колір – фізіологічне відчуття людини, яке сприймається безпосередньо сітчаткою ока. Для підбору кольорів створили кольорову діаграму. Це кольорова смуга –спектр, який отримують при розкладанні пучка світла білого кольору.

Хроматичні – забарвлені – коло

Ароматичні – знебарвлені, білий, чорний, сірий

Перехідні – коричневий


Є 4 види сполучень кольорів:

Однотонні – в одному сегменті 2-3 відтінка (це найпростіша схема)

Гармонічне або родинне – сусідні сегменти

Майже протилежне або родинно-контрасне – через сектор

Контрасне – саме сміливе рішення, один навпроти одного


^ КОЛЬОРОВА ДІАГРАМА

ПРАКТИКА


1. Для роботи організовуємо робоче місце, повторюємо правила безпечної роботи з електровипалювачем.


Правила техніки безпеки при роботі з електровипалювачем

 • Під час роботи з випалювачем, волосся повинно бути сховане під косинку або охайно зібране позаду, одяг облягаючий по фігурі.

 • На столі має бути чистий склофон це скло №4 – 5 та під світка у вигляді лампи-прищепки з регулятором світлоти.

 • Перед роботою необхідно перевірити справність потрібних для роботи електроприладів.

 • Необхідно слідкувати за тим, щоб під час роботи неперекручувались провода в електровипалювачі.

 • Чистити голку випалювача потрібно лише після вимкнення електроприладу.

 • При виконанні певних операцій електровипалювання необхідно користуватись наперстком, аби уникнути опіків.

 • Працювати слід сидячи за столом під кутом 900 – 750 , на відстані витягнутої руки від сусіда, аби не вдихати дим від сплаву синтетичних матеріалів.

 • Проводити заміну випалювача через кожні 30 хв., аби уникнути перегріву електроприладу.

 • При роботі з випалювачем потрібно бути дуже обережним:

 • тримати та класти прилад не торкаючись до проводів, одягу та тіла;

 • не відволікатись під час роботи;

 • по закінченню роботи випалювач відразу вимикати

2. Отже, поступово ми дійшли до практичної роботи . Тому завданням вам стане створення нових моделей методом декорування, колективна робота-змагання. Для випалювання надаються: туніка, брюки та спідниця, гуртківці розділяються на три групи. Вибір одягу проводиться жеребкуванням . Завдання; задекорувати одяг відносно правил та законів композиції підібравши ескіз, метод та вид випалювання, кольори та оздоблення

1 група - декорують туніку , вибравши складне накладне випалювання

під «віконце»
2 група - декорують брюки , вибравши просте пласке одношарове багатокольорове накладне випалювання

3 група - - декорують спідницю , вибравши прорізне випалювання в стилі вишивки ришильє

 1. Захист. Але перед захистом колективних робіт буде доречно провести показ моделей тих, що ви самостійно створили та задекорували.Висновки: на заняттях діти дізнались багато нового , що до одягу, мали змогу представити свої роботи та спробувати свої сили, щоб створити власноруч «новий образ» для тої чи іншої деталі гардеробу (брюк, туніки, спідниці ) в умовах колективної роботи-змагання.

Список використаної літератури


 1. Адрианова Т.Н.,Макарова О.Н., Декоративное выжигание по ткани. Серия без особх затрат.;С- Петербург, Питер, 2005.

 2. Джигурда-Литвинець Е.М., Вишиванка, м. Київ – 58, вул. Західна, 12, книговидавчий центр «Посередник» Ltd.1995.

 3. Інтернет видання..

 4. Світ навколо нас. Відкриття., Київ – 57, вул.. Жеблякова, 2А, ВКТФ «Кобза» ,2000.ЗМІСТ


  1. Вступ………………………….…...3

  2. Пояснювальна записка…………..5

  3. Тема : «Художнє декорування

одягу та аксесуарів………………..6

  1. Теорія………………………………7

  2. Практика…………………………..12

  3. Висновки………………………….29

  4. Список використаної літератури..30Схожі:

Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconВлажность воздуха методична розробка уроку фізики

Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconМетодична розробка «формування творчого потенціалу учнів в процесі гурткової роботи»
Комплексне заняття «Традиційні народні іграшки обрядово-святкового характеру»
Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconЗатверджено на методичній нараді 2009 р. Зав кафедри, професор Л. В. Мороз методична розробка
Етіологію, фактори патогенності збудників та епідеміологію черевного тифу патогенез черевного тифу
Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» icon«гімнастичні вправи для тих, хто працює за компютером» (методичні рекомендації)
Дана методична розробка створена для учнів, які багато часу проводять сидячи за партами, а також для людей, чия робота обмежена руховою...
Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconРозвиток читацьких навичок – основа успішного навчання
Дана методична розробка містить рекомендації щодо удосконалення техніки читання. В ній розкрито суть цілеспрямованої роботи щодо...
Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconМетодична розробка практичних занять по курації хворих і захист історії хвороби на 5 курсі
Курація продовжується, в залежності від учбової програми одне-два заняття (2-4 академічних годин) та захисту історій хвороби – одне...
Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconКонкурс Чернівецький районний Будинок дитячої та юнацької творчості методична розробка опис та креслення моделі катамарана 2009р. Катамаран
Катамараном називається судно із кількома корпусами. Як правило, такі судна мають невеликі розміри. Їх використовують для туризму,...
Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconМетодична розробка вчителя трудового навчання Козятинської сзш І-ІІІ ст. №9 Хринюка Руслана Павловича
Це й "самодіяльне мистецтво", і "мистецтво самоучок", і "мистецтво примітивістів", і "мистецтво вихідного дня", і "творчість аматорів",...
Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconМетодична розробка: «Літаюче крило»
Модель планера «Літаюче крило» розрахована для виготовлення дітьми першого року навчання. Модель дуже проста так як на її виготовлення...
Методична розробка на тему: «Художнє декорування одягу та аксесуарів» iconПоложення про норми забезпечення речовим майном, порядок одержання, обліку, видачі та носіння форменого одягу посадовими особами, які здійснюють державний ветеринарно-санітарний нагляд
Про затвердження зразків форменого одягу і знаків розрізнення посадових осіб, які здійснюють державний ветеринарно-санітарний
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©razom.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи