Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України icon

Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки УкраїниНазваДелегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України
Дата конвертації07.01.2014
Розмір313.93 Kb.
ТипДокументи
джерелоwww.poippo.pl.ua

Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України27 серпня 2013 року під головуванням Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника відбулося засідання підсумкової Колегії Міністерства освіти і науки України «Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та впровадження державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти».

У заході взяла участь делегація освітян Полтавщини у складі директора департаменту освіти і науки Мирошниченка В. І., ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Зелюка В. В., голови Полтавського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Шумейка Г. І., методистів інституту, керівників методичних служб області.

Із доповіддю про готовність до нового навчального року виступив Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник. У аналітичному зрізі очільник міністерства зупинився на ключових аспектах діяльності щодо впровадження нових стандартів освіти. Зокрема, було зроблено акценти на міжнародному досвіді оцінювання учнів, роботі методичної служби, соціально-емоційній складовій реформування освіти, інноваціях у базовій школі, новітніх методах навчання, створення комп’ютерних комплексів тощо.

^

У цьому випуску:

Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України 2

У цьому випуску: 2

На Полтавщині відбулася обласна педагогічна конференція «Педагогічні аспекти підвищення якості освіти: здобутки та завдання» 4

Cтратегія розвитку післядипломної педагогічної освіти 5

Методисти ПОІППО взяли участь у п’ятому Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій 5

Відбулося засідання круглого столу «Важливі кроки в забезпеченні доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України» 6

Відбувся круглий стіл «Спадщина В.О. Сухомлинського в контексті пріоритетів розвитку освіти ХХІ століття» 7

Відбулося Засідання круглого столу «Виховання сучасного громадянина у полікультурному середовищі» 7

Проведено інструктивно-методичну нараду директорів ЗНЗ області «Про підсумки роботи ЗНЗ області з планування розвитку школи за 2011-2013 роки» 8

Міжнародний форум учнівської молоді «На шляху до Європейського дому» 9

Про особливості діяльності психологічної служби системи освіти 9

у 2013-2014 н. р. 9

Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів географії 10

Презентація курсу за вибором «Основи податкових знань» 11

Відбулося засідання авторської творчої майстерні учителів математики «Спадщина Михайла Васильовича Остроградського та формування предметних компетентностей при навчанні математики» 11

Блискуча перемога учнів Полтавської області на Міжнародній олімпіаді з інформатики 13

Про зустріч з автором нового підручника для 5 класу з інтегрованого курсу «Література» (російська та світова) 13

Від Котляревського до Шевченка 14

Підвищення рівня правової культури та профілактики правопорушень серед учнівської молоді 14

Відбулося засідання авторської творчої майстерні учителів іноземної мови 15

Визначено завдання щодо організації роботи методичних служб на наступний 2013-2014 навчальний рік 15

Полтавщина отримала 30 нових шкільних автобусів 16^ Редакція випуску:

О. Стоцька

Графічний дизайн:

Н. Землякова


Інформаційний вісник

Видається з листопада 1999 року

№ 6 (148), червень-вересень, 2013

Електронну версію вісника можна замовити за адресою: root@pei.poltava.ua


.ua


Електронну версiю можна замовити за адресою: root@ipe poltava.ua


До обговорення долучилися представники від областей, учителі-практики, керівники управлінь освіти. Кожен бажаючий мав змогу висвітлити актуальні питання середньої освіти свого регіону.^

На Полтавщині відбулася обласна педагогічна конференція «Педагогічні аспекти підвищення якості освіти: здобутки та завдання»

^ 21 серпня 2013 року у Полтаві відбулася обласна педагогічна конференція «Педагогічні аспекти підвищення якості освіти: здобутки та завдання».

На порядку денному, зокрема, були такі питання: підсумки розвитку освіти Полтавщини на сучасному етапі:  управлінський, науково-методичний, виховний аспекти; аналіз кадрової політики щодо забезпечення закладів освіти вчителями та вихователями, соціального захисту педагогічних працівників; стан науково-методичного забезпечення роботи професійно-технічних навчальних закладів; стан матеріально-технічного забезпечення галузі освіти; підсумки обласної педагогічної естафети; завдання на 2013–2014 навчальний рік щодо шляхів оновлення якості освіти,  поліпшення роботи з обдарованою та здібною учнівською молоддю, підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів для забезпечення якісної освіти.
Виступив директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Володимир Іванович Мирошниченко. Доповідач, зокрема, зазначив, що важливо активно впроваджувати соціальні ініціативи Президента України та відповідні доручення Кабінету Міністрів України, засади нового Державного стандарту початкової загальної освіти, для реалізації якого, зокрема для організації викладання предмету «Сходинки до інформатики» у 2-му класі та іноземної мови у 5 класі, навчальні заклади області забезпечено комп’ютерами, проведено підготовку відповідних педагогічних кадрів. Директор департаменту зазначив, що важливо підтримувати обдаровану молодь. В цьому аспекті підвищився рейтинг Полтавської області щодо участі учнів у всеукраїнських предметних олімпіадах та МАН. Володимир Іванович наголосив на важливості впровадження курсів духовно-морального спрямування та зосередженні роботи на розвитку інклюзивної освіти.

Конференція відбулася за участю  начальників відділів (управлінь) освіти рай(міськ)виконкомів, завідуючих рай(міськ)методкабінетами, голів рай(міськ)комітетів профспілок, директорів  і педагогічних працівників ЗНЗ, обласних шкіл-інтернатів, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області, голів райдержадміністрацій та міських голів, представників галузевих управлінь ОДА. 

Керівники області – голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Васильович Удовиченко, голова Полтавської обласної ради Іван Михайлович Момот – вручили освітнім закладам Полтавщини сертифікати на отримання 15 комплектів обладнання для навчальних кабінетів хімії і фізики, 25 навчальних комп‘ютерних та 45 інтерактивних  комплексів. Олександр Васильович Удовиченко наголосив, що лише завдяки плідній роботі освітян вдається дати дітям якісну освіту. Голова Полтавської облдержадміністрації запевнив, що влада буде всіляко підтримувати освітні ініціативи, активно сприяти вирішенню проблем – чи то підвезення школярів, чи створення дитячих садків чи інші насущні потреби.

Іван Михайлович Момот підкреслив, що галузь освіти  є одним із пріоритетів у фінансуванні обласної ради. Голова Полтавської обласної ради наголосив, що головною постаттю в освітній галузі залишається вчитель. Що саме вчителю Україна має завдячувати за виховання молодого покоління – майбутнього держави.

Зелюк Віталій Володимирович, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, зазначив, що на сучасному етапі розвитку освіти важливим є сформувати компетентності учнів, уміння жити в гармонії з собою і іншими та наголосив, що одним з головних завдань для освітян є впроваджувати національну стратегію  в освітянське поле Полтавщини.

Значний інтерес викликав виступ Сидоренка Олександра Леонідовича, директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, що засвідчив зростання рейтингу Полтавської області за результатами зовнішнього незалежного оцінювання


О. Козлов, О. Стоцька^

Cтратегія розвитку післядипломної педагогічної освіти

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти з Університетом менеджменту освіти Національної академії  педагогічних наук України 19-20 вересня 2013 року провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Управління післядипломною освітою: реалії, тенденції, перспективи» на базі Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.

Мета конференції – здійснення  аналізу ефективності існуючих моделей управління ППО і визначення інноваційних підходів їх удосконалення; стану наукової комунікації провідних учених, молодих дослідників, менеджерів освіти стосовно тенденцій модернізації післядипломної освіти. У роботі конференції беруть участь представники майже всіх регіонів України, учасники з Росії та інших зарубіжних країн.

На пленарному засіданні виступив ректор Полтавського ОІППО ім. М. В. Остроградського Віталій Зелюк з темою «Стратегія розвитку післядипломної педагогічної освіти Полтавщини». У своєму виступі він наголосив на вагомості випереджувального характеру післядипломної педагогічної освіти, важливості модернізації діяльності методичних служб та їх трансформації у сервісні структури для вчителя, остаточного переходу від знаннєвої парадигми до парадигми удосконалення професійних компетентностей.


С. Королюк^

Методисти ПОІППО взяли участь у п’ятому Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій

Методисти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського Калініченко І. О. та Сиротенко Г. О. 19-20 вересня 2013 р. взяли участь у  п’ятому Міжнародному Фестивалі педагогічних інновацій (м. Черкаси), як переможці  заочного туру Фестивалю.

На цей захід з’їхалися учасники  із 22 областей України, представники  Росії.
Пленарне засідання відкрила вітальним словом заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Оксана Іванівна Словінська. Вона відзначила, що нинішній рік позначений  підготовкою до 200-річчя від дня народження  Тараса Шевченка.

Привітала учасників фестивалю і ректор Черкаського інституту Наталія Миколаївна Чепурна, яка зокрема наголосила, що  уже п’ятий рік поспіль у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради проводиться Міжнародний Фестиваль педагогічних інновацій, на заочний конкурс якого було подано близько 200 робіт. 76 кращих робіт нагороджені  дипломами п’ятого Міжнародного Фестивалю педагогічних інновацій.

У своєму виступі Катерина Валеріївна Тараннік-Ткачук, в. о. начальника департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України,  кандидат педагогічних наук, доцент охарактеризувала педагогічні інновації, які застосовують в освітньому  процесі України.

Світлана Володимирівна Кириленко, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, доктор філософії, кандидат педагогічних наук, наголосила, що школа сьогодні не тільки повинна навчити дітей читати і писати, а навчити дитину вчитися протягом усього життя.

Неллі Володимирівна Долгоаршинних, начальник Регіонального науково-методичного центру експертної оцінки педагогічної діяльності Державної  бюджетної освітньої  установи вищої професійної освіти Московської області «Академія соціального управління», кандидат педагогічних наук, доцент висловила щиру подяку Черкаському інституту  за співробітництво і плідну співпрацю.

^ Г. СиротенкоВідбулося засідання круглого столу «Важливі кроки в забезпеченні доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України»

^ 25 вересня 2013 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання круглого столу «Важливі кроки в забезпеченні доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України».

Круглий стіл присвячено обговоренню питань: реалізації Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, узагальнення досвіду роботи дошкільних навчальних закладів щодо шляхів забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України.

Учасниками даного заходу були завідувачі та вихователі дошкільних навчальних закладів Полтавської області.

В роботі круглого столу взяв участь Коваль Олександр Миколайович, заступник голови обласної державної адміністрації з соціальних питань, освіти та охорони здоров’я, який наголосив на тому, що дошкільна освіта переживає процес модернізації, спрямований на вдосконалення її змісту, осучаснення освітньо-виховних технологій, приведення їх у відповідність до вимог сучасного життя.

У виступах учасників круглого столу йшлося про те, що протягом поточного року  в області відкрито 12 дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів. Планомірно здійснюється відновлення роботи раніше закритих дитсадків, відкриття закладів у пристосованих приміщеннях, створення навчально-виховних комплексів у сільській місцевості та повернення приміщень дитсадків з оренди. До кінця 2013 року очікується завершення формування єдиної регіональної системи електронної реєстрації дітей у ДНЗ, при якому батьки матимуть можливість поставити кожну дитину в чергу, не виходячи з дому.

М. Пасяда^

Відбувся круглий стіл «Спадщина В.О. Сухомлинського в контексті пріоритетів розвитку освіти ХХІ століття»

26 вересня 2013 року  з нагоди 95-ої річниці від дня народження Василя Сухомлинського у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся «круглий стіл» «Спадщина В. О. Сухомлинського в контексті пріоритетів розвитку освіти ХХІ століття».

Метою заходу було осмислення педагогічної спадщини  В. О. Сухомлинського у сучасному вимірі та з проекцією в майбутнє.

Круглий стіл відкрила Людмила Федорівна Пашко, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри методики змісту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. У вітальному слові було звернено увагу на використання ідей гуманістичної педагогіки В. О. Сухомлинського в навчально-виховному процесі.

Поділитися своїми роздумами були запрошені викладачі кафедр та методисти ПОІППО – професор кафедри методики змісту освіти Ільченко В. Р., професор кафедри педагогічної майстерності Білик Н. І., методисти відділу гуманітарних дисциплін Коваленко О. П., Чирка В. В., методист відділу ліцензування та атестації навчальних закладів Костенко Л. М., старший викладач кафедри методики змісту освіти Антонюк М. А., методисти відділу методики виховання Романенко А. М. та Красницька О. А., доцент кафедри менеджменту освіти Чарченко П. С.

Напрямами обговорення стали такі питання:

1) погляди В.О. Сухомлинського на теорію навчання у діалозі з сучасністю;

2) трансформація ідей В.О. Сухомлинського в практиці управлінської діяльності керівників шкіл;

3) В.О. Сухомлинський про роль освіти у формуванні ціннісних орієнтацій особистості.


О. Буйдіна

   

^

Відбулося Засідання круглого столу «Виховання сучасного громадянина у полікультурному середовищі»

25 вересня 2013 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання «круглого столу» «Виховання сучасного громадянина у полікультурному середовищі». «Круглий стіл» присвячено обговоренню питань: стан та проблеми виховної роботи в закладах освіти Полтавської області; шляхи взаємодії закладів освіти з держустановами у формуванні активної громадянської позиції школярів, профілактиці правопорушень; роль учнівського самоврядування у формуванні активної громадянської позиції учнівської молоді; формування загальнокультурної компетентності учнів в умовах реформування сучасної освіти.

Учасниками даного заходу були представники держустанов та закладів освіти Полтавської області, лідери учнівського самоврядування. Модератором виступила методист відділу методики виховання ПОІППО ім. М. В. Остроградського Романенко А. М.

На зібранні були присутні головний редактор журналів «Класний керівник. Усе для роботи», «Шкільному психологу», «Географія» Андрєєва В. М., провідний спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти та державної реєстрації нормативно-правових актів Головного управління юстиції у Полтавській області Токарєва Л. Л..

У виступах учасників круглого столу обговорювалося питання виховання громадянина, здатного до відродження, збереження та примноження добробуту Батьківщини, цінностей вітчизняної культури, оскільки мета сучасного освітнього процесу – не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота України; інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти асоціальним впливам, справлятися з особистими проблемами, творити себе і навколишній світ, з повагою ставитися до традицій, культури, віросповідання та мов спілкування народів світу. Важливу роль у цьому процесі відіграє учнівське самоврядування. На круглому столі його буде представляти голова обласної ради старшокласників Полтавщини Владислав Лець, учень Полтавського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А. С. Макаренка м. Кременчука. Інститут післядипломної педагогічної освіти планує провести ряд заходів, які будуть сприяти полікультурній освіті і вихованню, у тому числі – з 2014 року обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів «Ми віримо в гарне майбутнє».

А. Романенко^

Проведено інструктивно-методичну нараду директорів ЗНЗ області «Про підсумки роботи ЗНЗ області з планування розвитку школи за 2011-2013 роки»

^ 21 серпня 2013 року у рамках обласної конференції педагогічних працівників на базі ЗОШ № 5 м. Полтави відбулася інструктивно-методична нарада директорів шкіл області з теми  «Про підсумки роботи  ЗНЗ області з планування розвитку школи за 2011-2013 роки».

На нараді відзначалося, що департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації, Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського, методичними службами області проведена плідна робота щодо організаційно-методичного забезпечення розробки планів розвитку загальноосвітніх  навчальних закладів. Зокрема,  19 січня 2011 року видано наказ ГУОН  № 27 «Про створення  планів розвитку загальноосвітніх  і  дошкільних навчальних закладів».

Відповідно до наказу ПОІППО підготував методичні рекомендації щодо створення планів розвитку загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів та розмістив їх на офіційному веб-сайті Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського

Для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами із питань створення планів розвитку загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів на обласному семінарі 23 березня 2011 року було проведено консультування та розповсюджено методичні матеріали з  даної проблеми, зразки планів розвитку школи.

Цілеспрямована діяльність здійснена на місцях: районні (міські) методичні служби  провели серії семінарів, тренінгів для керівників шкіл з питань створення планів розвитку школи, на яких використали матеріали 3-х спецвипусків журналів ПОІППО «Постметодика»: № 5–6  за 2009 рік «Нідерландська освіта», № 1 за 2010 рік: «Конструюємо школу майбутнього», № 3 за 2010 рік – «План розвитку школи»,  надбання із даної проблеми у рамках українсько-нідерландського проекту "Громадські платформи освітніх реформ в Україні», зокрема Міжнародної регіональної конференції та на  Національній конференції в місті  Києві.

 Результатом такої цілеспрямованої діяльності стало створення до кінця 2011 року кожним навчальним  закладом свого плану розвитку. 2012 року ЗНЗ області працювали над удосконаленням планування, підсумки цього процесу підводилися на серпневих та підсумкових  педагогічних конференціях, інструктивно-методичних нарадах (22 серпня 2012 р.), представлялися  на різних заходах, зокрема на  IV Міжнародному  фестивалі педагогічних інновацій у Черкасах (26-27 вересня).

Своїм досвідом про планування розвитку школи поділилися  Васильченко Олена Володимирівна, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням математики м. Комсомольська та Загрива Людмила Михайлівна, директор Петракіївського навчально-виховного комплексу Хорольського району.

Під час дискусії з теми наради її учасниками обмінялися думками про удосконалення процесу розробки ефективних програм розвитку навчальних закладів, обговорили проблеми, які виникають під час втілення запланованого  у життя, а також отримали  для подальшої діяльності  рекомендовану літературу (див. нижче), ідеї та компоненти плану розвитку школи XXI століття, які можна використовувати для розвитку окремого педагога та школи в цілому.  


Г. Сиротенко^

Міжнародний форум учнівської молоді «На шляху до Європейського дому»

25-26 вересня 2013 р. на базі Комсомольського НВК ім. Л.І. Бугаєвської було проведено ^ Міжнародний форум учнівської молоді «На шляху до Європейського дому», метою якого було обговорення спільних дій щодо ефективної роботи з питань охорони навколишнього середовища.

На урочисте відкриття форуму завітали: проректор з науково-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Марина Вікторівна Кирилюк та методист відділу методики виховання Марина Миколаївна Єщенко.

Марина Вікторівна привітала учасників форуму та побажала їм приємних вражень, нових знайомств,  плідної і результативної роботи, яка у ці дні проходила під гаслом «Станьмо на варті власного майбутнього!».

Учасники форуму переглянули яскравий презентаційний виступ агітбригади «Екологічна варта»,  флеш-моб «Збережемо землю для нащадків» та відвідали новий сучасний кабінет наук про Землю.

М. Єщенко^

Про особливості діяльності психологічної служби системи освіти

у 2013-2014 н. р.

16 вересня 2013  року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної освіти ім. М. В. Остроградського відбулася інструктивно-методична нарада керівників районних (міських) психологічних служб системи освіти, у якій взяли участь 26 представників різних регіонів Полтавщини.

У рамках наради  учасники обговорили пріоритетні напрямки діяльності психологічної служби у 2013-2013 навчальному році.

У області налагоджено систему єдиних вимог до ведення документації та планування роботи працівників психологічної служби. Завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО Катерина Муліка ознайомила присутніх з наказом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 12.09.2013 р. № 321 «Про приведення до єдиних вимог планування та ведення документації працівників психологічної служби».  Також Муліка К. наголосила на основних вимогах до кваліфікаційних категорій при атестації працівників служби (відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників) та формою узагальнення досвіду працівників, які претендують на встановлення (підтвердження) звання практичний психолог-методист.

Учасники отримали нові програми з психології, які мають гриф МОН України для запровадження у навчальних закладах.


^ К. Муліка


23 вересня 2013 року у обласній інструктивно-методичній нараді «Про особливості діяльності психологічної служби у 2013-2014 н.р.», яка відбулася у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського  взяли участь 42 працівники психологічної служби: практичні психологи, соціальні педагоги закладів інтернатного типу, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації.

У рамках наради визначено та обговорено пріоритетні напрямки, стратегії діяльності психологічної служби у 2013-2014 навчальному році: методичні рекомендації МОН України (лист МОН від 08.07.2013 р. № 1/9-479),  наказ МОН України 06.08.2013 р. № 1106 Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року», наказ Департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 321 від 12.09.2013 року «Про приведення до єдиних вимог планування та ведення документації працівників психологічної служби».

Завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО Катерина Муліка ознайомила з новими вимогами до планування та ведення документації працівників психологічної служби.

Самойлюк Ольга, методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ознайомила з переліком програм, наказів для виконання психологічною службою та організаційними заходами щодо здійснення експертизи психологічного та соціологічного інструментарію.

Латипов Роман, методист центру практичної психології і соціальної роботи наголосив на результатах роботи психологічної служби ПТНЗ, ВНЗ I-II р.а., закладів інтернатного типу протягом 2012-2013 н.р., визначив на основні напрямки роботи у 2013-2014 н.р. (відповідно до лист МОН від 08.07.2013 р. № 1/9-479).
Налагоджено систему єдиних вимог до ведення документації та планування роботи працівників психологічної служби. Роз’яснено вимоги до кваліфікаційних категорій при атестації працівників служби та особливості запровадження «години психолога» у навчальному закладі.

Учасники отримали нові програми з психології, які мають гриф МОН України для запровадження у навчальних закладах.


Р. Латипов^

Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів географії

13 вересня 2013 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів географії, присвячене темі «Туризм і краєзнавство в школі». Керівник авторської творчої майстерні вчителів географії Павелко Геннадій Григорович (учитель географії Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18) поділився досвідом роботи щодо організації туристсько-краєзнавчої роботи  в загальноосвітньому закладі та презентував ряд авторських методичних посібників туристсько-краєзнавчого напряму.

Практична частина засідання стосувалася використання краєзнавчого матеріалу на уроках географії і відбулася на базі Полтавського міського парку. Однойко Тетяна Степанівна, учитель географії  Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24, ознайомила учасників авторської творчої майстерні із основними методами і прийомами використання туристсько-краєзнавчого матеріалу як на уроках, так і в позакласній роботі.

Учасники авторської творчої майстерні акцентували увагу на актуальності впровадження туристсько-краєзнавчого підходу у практику роботи учителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області та запропонували  обмінюватися досвідом із вищезазначеної тематики на курсах підвищення кваліфікації.


Л. Шкоденко^

Презентація курсу за вибором «Основи податкових знань»

19 вересня 2013 року в Полтавській загальноосвітній школі № 10 імені В. Г. Короленка начальник Головного управління Міндоходів у Полтавській області Володимир Петрович Задорожний та директор Департаменту освіти та науки Полтавської обласної державної адміністрації Володимир Іванович Мирошниченко провели презентацію нового курсу за вибором «Основи податкових знань».

У заході також взяли участь заступник начальника Головного управління Міндоходів у Полтавській області Людмила Олексіївна Голуб, директор Полтавської загальноосвітньої школі № 10 Алла Володимирівна Ширай, вчителі та журналісти.

У цьому навчальному році курс «Основи податкових знань» почнуть вивчати дев’ятикласники. Курс забезпечено навчальною програмою «Основи податкових знань» для 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (лист МОН України від 06.08.2013 № 1/11-12597), яка розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua) та посібником для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів «Основи податкових знань» (лист МОН України від 06.08.2013 № 1/11-12596).

У межах курсу, розробленого за ініціативи Міністра доходів і зборів України Клименка О. В. та Міністра освіти і науки України Табачника Д. В. спеціально для загальноосвітніх навчальних закладів, школярі ознайомляться з місцем та значенням податків у сучасному житті, прослідкують історію їх існування, вивчать механізми їх адміністрування та на досвіді власних родин навчаться їх обчислювати. Даний курс розширить світогляд учнів, поповнить їхні знання у сфері економіки і права.


^ Л. ШкоденкоВідбулося засідання авторської творчої майстерні учителів математики «Спадщина Михайла Васильовича Остроградського та формування предметних компетентностей при навчанні математики»

^ 24 вересня 2013 року у навчально-виховному комплексі ім. Л. І. Бугаєвської Комсомольської міської ради Полтавської області працювала авторська творча майстерня учителя математики Валкової Валентини Григорівни з теми «Спадщина Михайла Васильовича Остроградського та формування предметних компетентностей при навчанні математики». У роботі майстерні взяли участь учителі математики загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області.

Валкова Валентина Григорівна вбачає своїм головним завданням не тільки вчити, а й навчати вчитися, підготувати учня до безперервного навчання. Вона працює над темою: «Створення оптимальних умов для розвитку творчих здібностей учнів через впровадження елементів особистісно-орієнтованого навчання при викладанні математики». Вчитель велику увагу приділяє урокам систематизації знань, на яких активно впроваджуються елементи особистісно-орієнтованого та інтерактивного навчання, що сприяє поєднанню різних форм навчання: колективно-фронтальної, парної, групової, індивідуальної. Валентина Григорівна привчає учнів самостійно працювати з довідниками та енциклопедичною літературою, користуватися інформацією мережі Інтернет. У своїй роботі вчитель максимально використовуює можливості комп’ютерної техніки, зокрема, інтерактивної дошки.

Гарус Інеса Борисівна, методист відділу природничо-математичних дисциплін ПОІППО ім. М. В. Остроградського, зазначила, що метою цього засідання є удосконалення сучасних форм та методів навчання математики у формуванні ключових компетентностей учнів, використовуючи спадщину М. В. Остроградського.

Екскурсією по Комсомольському навчально-виховному комплексу ім. Л. І. Бугаєвської розпочала зустріч директор Тузікова Алла Миколаївна. Вона відзначила, що педагогічний колектив закладу – це колектив творчих, небайдужих учителів-ентузіастів, які постійно працюють над створенням максимально сприятливих умов для розкриття і реалізації можливостей та здібностей учнів.

Автор творчої майстерні Валкова Валентина Григорівна у своєму виступі «Трансформації ідей М. В. Остроградського як одна із форм науково-методичного забезпечення сучасної школи» відмітила, що в умовах переходу на новий Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти та керуючись ініціативами Президента «Діти – майбутнє України», ідеї, які розвивав М. В. Остроградський ще у ХІХ столітті, а саме: орієнтація освіти на повсякденний світ, єдність вивчення основ наук з технологічною оснащеністю суспільства, диференційована інтеграція різних форм, знання у процесі викладання - залишаються актуальними і в наш час.

Учасників засідання зацікавило те, як Валентина Григорівна разом з учителями математики і фізики змоделювала фрагмент інтегрованого уроку в 11 класі з теми «Теорема Остроградського-Гауса». На уроці акцентувалась увага на визначні події у житті нашого видатного земляка Михайла Остроградського, виведення ним формули, яка саме вивчалась на уроці.

М. В. Остроградський наголошував на тому, що тільки через практичну діяльність можна досягти високих результатів у навчанні. Актуальною вимогою до сучасного уроку є його практичне спрямування. Саме тому на факультативному занятті з математики для учнів 8-9 класів Валентина Григорівна зробила акцент на прикладну спрямованість математичних задач як основу розвитку ключових компетентностей учнів.

Учасники творчої майстерні мали змогу не лише спостерігати за математичною грою «Ключі від форту «Мантейн фюзис», але й відчути себе в ролі учнів. Метою заходу було узагальнення та систематизація знань учнів біографічної та наукової спадщини М.В.Остроградського.

Позакласний захід, що проходив у формі квесту «Що я знаю про Остроградського», відтворював історичні події того часу, коли жив і працював Михайло Васильович.

Протягом усієї роботи обласного заходу широко використовувались інформаційно-комунікаційні технології: комп’ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка.

Крім того, члени авторської творчої майстерні відвідали в Дмитрівській середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів кабінет математики, присвячений нашому видатному земляку – М. В. Остроградському. 

Учасники авторської творчої майстерні відзначили актуальність упровадження в практику загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області сучасних форм та методів навчання математики у формуванні ключових компетентностей учнів, використовуючи спадщину М. В. Остроградського.

І. Гарус^

Блискуча перемога учнів Полтавської області на Міжнародній олімпіаді з інформатики

З 6 по 13 липня 2013 року у м. Брісбен (Австралія) проходила 25 Міжнародна олімпіада з інформатики, у якій взяло участь 299 школярів із 81 країни світу. Україну представляло 4 учні, всі повернулися з нагородами (1 срібна медаль, 3 бронзові).

Двоє з учасників олімпіади – Фурко Роман та Рубаненко Роман, учні Полтавського обласного ліцею для обдарованих дітей при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С.Макаренка. За результатами олімпіади Фурко Роман здобув срібну медаль, Рубаненко Роман – бронзову медаль.

У 2012 році ці учні вже отримали бронзові медалі на Міжнародній олімпіаді з інформатики, що проводилася  в італійському місті Сірміоне.

Наставником переможців Міжнародної олімпіади з інформатики є Заслужений Учитель України, викладач Кременчуцького педагогічного училища імені А. С. Макаренка Мельник Валентин Іванович.

С. Шостя^

Про зустріч з автором нового підручника для 5 класу з інтегрованого курсу «Література» (російська та світова)

^ 29 серпня 2013 року у ПОІППО ім. М. В. Остроградського проведено зустріч педагогів-практиків з доктором філологічних наук, професором Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Валентиною Іванівною Мацапурою – автором підручника для учнів 5 класу з інтегрованого курсу «Література» (російська та світова), який став переможцем Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відбулася конструктивна розмова науковця і педагогів про особливості викладання літератури  в школах/класах з російською мовою навчання. Професор розповіла про наявне навчально-методичне забезпечення викладання  інтегрованого курсу «Література» у 2013-2014 навчальному році й надала грунтовний науково-методичний коментар щодо структури та змістового наповнення розділів нового підручника для 5 класу.

Учителі-словесники, котрі викладають інтегрований курс «Література» (російська та світова) у школах/класах з російською мовою навчання м. Полтави (№№ 13, 17, 33), м. Кременчука (№№ 17, 20, 27, 29), відзначили високу якість нового підручника «Література» (русская и мировая), авторский коллектив: Бондарева Е. Е. , Ильинская Н. И. , Мацапура В. И., Биткивская Г. В.», у якому реалізовано вимоги Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та навчальних програм курсу  «Литература»  (русская и мировая) для 5-9 классов общеобразовательных учебных заведений з русским языком обучения (составители: Исаева Е. А., Клименко Ж. В., Корниенко О. А.,  Мельник А. О.,  Храброва В. Е., Мухин В. А.,  Данилова И. Н.)».

Полтавці вдячні київському видавництву «Грамота» за організовану ним зустріч з автором нового підручника, конструктивну предметну розмову з відомим науковцем, талановитим педагогом, шанованою людиною, якою є Валентина Іванівна Мацапура. Учасники зустрічі підтримують практику проведення зустрічей педагогів-практиків з авторами підручників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.

В. Чирка^

Від Котляревського до Шевченка

10 вересня 2013 року на базі Полтавського обласного літературно-меморіального музею І. П. Котляревського ПОІППО провів фестиваль учнівської творчості, присвячений дню народження І. П. Котляревського.  Цього року  звучали вірші сучасних поетів про Т. Г. Шевченка та пісні на слова великого  Кобзаря. До музею приїхало близько 100  школярів області,  котрі читали поезії Л. Костенко, Л. Забашти, Р. Лубківського, І. Драча та ін., вражали талановито виконаними піснями на слова Т. Шевченка.

Переможцями фестивалю стали: у номінації «Поезія про Т. Г. Шевченка» І місце  посіла Феденко Єлизавета, учениця 11 кл. Семенівського НВК № 1, ІІ місце – Михно Володимир, учень 11 кл. Артемівської ЗОШ Чутівського р-ну та Дяченко Антон, учень 11 кл. Полтавського міського ліцею № 1 ім І. П. Котляревського; ІІІ місце – Романюк Іванна, учениця Комсомольської гімназії ім. О. Нижниченка, Корнілова Анастасія, учениця Полтавського обласного ліцею-інтернату при Кременчуцькому педучилищі; у номінації «Пісня на слова Т. Г. Шевченка» І місце посів Слюсар Олексій, учень 8 кл. Мачухівського НВК Полтавського р-ну; ІІ місце – ВІА «Рідні наспіви» Калениківської СЗОШ Решетилівського р-ну (Понітайкіна Альона, Миколаєнко Каріна, Білокінь Ярослав) та тріо Котелевської гімназії № 1 (Мусієнко Віталіна, Губенко Тетяна, Рохман Марина), ІІІ місце  – Топчій Наталія, Чиж Артем, учні 11 кл. Артемівської ЗОШ Чутівського р-ну, Безкоровайна Анна, учениця 10 кл. Полтавського міського ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського.

Переможцям вручили Подяки ПОІППО, «Кобзарі» та книжки сучасних письменників.

О. Коваленко^

Підвищення рівня правової культури та профілактики правопорушень серед учнівської молоді

26 вересня 2013 року відбулося засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради  з правової освіти населення, яку очолює перший заступник голови Полтавської обласної ради В.В. Онищенко.

У роботі координаційно-методичної ради  взяли участь начальник відділу позашкільної, виховної роботи та закладів обласного підпорядкування І. А. Воліченко, представники органів управління освітою області. Було розглянуто такі актуальні питання, як «Надання безоплатної первинної правової допомоги на базі бібліотек м. Полтави та в громадській приймальні Громадської ради при облдержадміністрації», «Про стан забезпечення соціально-правового захисту дітей, в тому числі стан злочинності серед неповнолітніх, її профілактика та попередження правопорушень у дитячому та молодіжному середовищі, попередження дитячої бездоглядності», «Роль громадських організацій у розвитку правовиховної та правоосвітньої роботи серед молоді».  По питанню підведенні підсумків обласного конкурсу на кращу  організацію правовиховної роботи в закладах освіти  доповіла методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Н. В. Драч.

За вагомий внесок у підвищення рівня правової культури та профілактики правопорушень серед учнівської молоді Грамотами Полтавської обласної МКМР з правової освіти населення нагороджені: проректор з науково-методичної роботи ПОІППО Кирилюк М. В., головний спеціаліст управління освіти Полтавської міської ради Ухань О. А., головний спеціаліст управління освіти Кременчуцької міської ради Процько І. В., головний спеціаліст управління освіти Комсомолсьської  міської ради Хохуля П. І., головний спеціаліст відділу освіти Карлівської райдержадміністрації Жмурко Г. М., головний спеціаліст відділу освіти Оржицької райдержадміністрації Кривобок С. В., головний спеціаліст відділу освіти Полтавської райдержадміністрації Міщанін Л. В., методист відділу освіти, молоді та спорту Решетилівської райдержадміністрації Сутула Т. К., методист відділу освіти, молоді та спорту Кременчуцької райдержадміністрації Наріжна В. А., завідуюча методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Чутівської райдержадміністрації Курінна Катерина Михайлівна.^

Відбулося засідання авторської творчої майстерні учителів іноземної мови

23-24  вересня 2013 р. на базі  консультативно-методичного центру при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А. С. Макаренка відбулося чергове засідання авторської творчої майстерні учителів іноземної мови   «Використання інформаційно-комунікаційних технологій як засобу підвищення мотивації у навчанні іноземної мови».  

Був проведений круглий стіл  учасників авторської творчої майстерні  зі слухачами курсів підвищення кваліфікації вчителів англійської мови з  даної проблеми. Учасники  авторської творчої майстерні Лебедь А. І., учитель Миргородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5, Шаманська Р. М., учитель Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4,  Довгаль  О. П., учитель Кошманівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Машівського району, Бурлака Л. І., учитель Комсомольської гімназії ім. В. О. Нижниченка виступили з презентаціями досвіду роботи  «Використання ІКТ у навчально-виховному процесі з  іноземної мови».


В. Цехановська^

Визначено завдання щодо організації роботи методичних служб на наступний 2013-2014 навчальний рік

19 вересня 2013 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулася обласна інструктивно-методична нарада «Визначення завдань щодо організації роботи методичних служб на наступний 2013-2014 навчальний рік» для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами, директорів науково-методичних центрів.

Інструктивно-методичні наради для керівників методичних служб проводяться два рази на рік, проте варто наголосити на актуальності  цього зібрання, оскільки було порушено ряд важливих питань, про які йшлося 27 серпня 2013 року на засіданні підсумкової Колегії  Міністерства освіти і науки України під головуванням Міністра  Дмитра Табачника «Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та впровадження державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти».

Проводила нараду Марина Вікторівна Кирилюк, проректор з науково-методичної роботи ПОІППО, вона привітала присутніх з початком нового навчального року, побажала нових звершень у царині освіти та наголосила на основних завданнях методичних служб на наступний 2013-2014 н.р.

Окрім цього, було розглянуто ряд важливих питань – про особливості організації курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників (Кравченко Т. О.), роботу авторських творчих майстерень учителів Полтавської області (Золотухіна   В. М.), роботу з учителями з питань упровадження нових державних  стандартів (інформаційно-комунікативних технологій) початкової освіти (Шостя С. П.), роботу з учителями з питань упровадження нових державних стандартів загальної середньої освіти (Коваленко О. П., Шкоденко Л. А.), про проблеми та перспективні напрямки розвитку інклюзивної    освіти у Полтавській області на 2013-2014 навчальний рік  (Калініченко І. О.), посилення контролю з питань забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів області (Атахаджаєва Н. В.).

М. Єщенко^

Полтавщина отримала 30 нових шкільних автобусів

19 липня 2013 р. в рамках реалізації Державної цільової програми «Шкільний автобус» у Полтаві відбулося вручення 30 автобусів вартістю в 11 млн. грн. для двадцяти п’яти районів Полтавщини.

Церемонія вручення пройшла за участю голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександра Удовіченка, заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Коваля, директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Володимира Мирошниченка та голови Громадської ради при Полтавській ОДА Володимира Голуба.

За три роки з державного бюджету Полтавська область отримала втричі більше шкільних автобусів, ніж за попередні роки. Це свідчення того, яку особливу увагу приділяє Уряд України умовам, в яких діти будуть отримувати освіту.

Осторонь від цих питань не залишається Полтавська облдержадміністрація і обласна рада. У рамках реалізації обласної програми розвитку освітньої галузі минулого року за кошти обласного бюджету придбано 14 шкільних автобусів майже на 4 млн. грн., цього року передбачається придбання ще 10 автобусів.

До питання підвезення дітей до школи і додому з розумінням ставляться місцеві органи виконавчої влади: за три роки за районні та спонсорські кошти придбано 17 шкільних автобусів.

Зазначимо, що на державному рівні цільова соціальна програма «Шкільний автобус» була ініційована у 2004 році тодішнім Прем’єр-міністром Віктором Януковичем.
№ 6 (148), червень-вересень ПОІППО-новиниСхожі:

Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconРішення колегії Міністерства освіти І науки України з питання "Про стан та подальший розвиток психологічної служби системи освіти України" На виконання рішення колегії Міністерства освіти І науки України від 24 квітня 2008 р. (протокол №4/7-3), наказую
На виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 24 квітня 2008 р. (протокол №4/7-3)
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconПро затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань від 19. 01. 2012
України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 14. 09. 2011 №1059, зареєстрованим в Міністерстві...
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconПолтавщина приймала Всеукраїнську естафету педагогічних інновацій «Нові горизонти української школи»
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28. 03. 2011 №286 про проведення Всеукраїнської естафети...
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconРішення колегії Міністерства освіти І науки України "Про хід виконання заходів Міністерства освіти І науки України Цільової комплексної програми "Фізичне виховання здоров'я нації" від 13 грудня 2002 р., протокол n 12/3-22
Проголосити 2003/2004 навчальний рік "Роком здорового способу життя та фізкультурно-оздоровчої роботи"
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconРішення Колегії Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України від 28. 08. 12 року. Протокол №8/1-2 рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни протокол №8/1-2 28 серпня 2012 року
Конституції України, законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про позашкільну освіту"...
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconМіністерство освіти І науки україни пр. Перемоги
На виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 27. 06. 2013 (протокол №2/1-19) надсилаємо методичні рекомендації...
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconДодаток до листа Міністерства освіти і науки України
У початковій школі державній підсумковій атестації підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів з української...
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconНаказ Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти І науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури І
Порядку та додатка до пункту 2 Порядку виключено слово "(квартирою)" згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України,...
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconДодаток до наказу Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України від 12. 01. 2012 №16 світова література програма зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року
Зно) розроблено з урахуванням чинних програм зі світової літератури для 5–9 класів (лист Міністерства освіти І науки України №1/11-6611...
Делегація освітян Полтавщини взяла участь у підсумковій Колегії Міністерства освіти і науки України iconКонцепція загальної середньої освіти (12-річна школа). // Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України. Січень 2002. №2. ― К.: Педагогічна преса. 2002. ― 23 с
Наказ Міністерства освіти і науки України від 23. 02. 2004 р. №132 “Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©razom.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи