В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! icon

В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі!НазваВ’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі!
Дата конвертації27.12.2012
Розмір42.36 Kb.
ТипДокументи
джерело

Виступ президента Всеукраїнської експертної мережі, президента (ректора)

Національного університету «Києво-Могилянська академія»

В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції

Всеукраїнської громадської організації «Експерти України»


Шановні колеги, друзі!


Як ви знаєте, ідея створення мережі експертів виникла понад рік тому як відгук на Указ Президента України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».


Сьогодні для всіх зрозуміло, що назріла потреба у створенні експертної громадської організації. До цього кроку ми готувались протягом цілого року, працюючи у межах проекту «Всеукраїнська експертна мережа», який було започатковано у Києво-Могилянській академії за підтримки тодішньої київської влади і деяких народних депутатів. Ідея створення ВГО була артикульована на одному з наших семінарів вже навесні 2006 року. Вже тоді ми наголошували на тому, що в Україні існує велика кількість невирішених проблем, є багато питань, відповіді на які, нажаль, не можуть дати ні владні структури, ні різноманітні партії.


Якщо проаналізувати діяльність усіх без винятку урядів, які були в Україні, і всіх без винятку складів Верховної Ради, ми побачимо, що фактично стратегія розвитку України так і не була розроблена. Навіть уряд, який свого часу викликав у всіх ейфорійні надії, не зміг цього зробити. А без цього говорити про якісь серйозні прориви просто не можна.


І хоча в Україні досить багато високопрофесійних фахівців, нажаль, мало хто з високопосадовців взагалі прислуховується до їхньої думки. Нажаль, слухають тільки себе і говорять про те, що хочуть почути виборці перед черговими виборами. А державі, і не тільки державі, а і всім нам, потрібні відповіді на нагальні і, бажано, спочатку стратегічні питання: Куди рухатися? Як рухатися? Які стратегічні і які тактичні цілі ставити?


Річ у тім, що переважна більшість рішень або заяв урядовців спирається не на серйозний і всебічний експертний аналіз ситуації, а на партійні побажання. Насправді ж у державному будівництві діють різновекторні сили, і тут не можна приймати однолінійних рішень. Сімдесятирічний період однолінійного руху ми у свій час вже пройшли і знаємо, чим він завершився. Для того, щоб сьогоднішній рух не завершився так само, очевидно, що треба враховувати різні чинники і різну суму оцінок, які може надати експертне співтовариство.


Українському суспільству, якщо воно хоче розвиватися, не потрібен розкол. Безперечно, відмінності між різними регіонами України існують, але вони не є критичними. І той розкол, про який говорять політики, на мій погляд – це суто політичні речі, а не розкол, який існує в реальності. Тому інтелектуальна частина тих, кого колись назвуть елітою, повинна шукати консенсус. Очевидно, що в деяких питаннях його віднайти дуже важко, але ми принаймні повинні знати всі позиції і вибудовувати свої дії, як громадяни, а також докласти зусиль для того, щоб так само робили й представники владних структур. Саме роздуми на ці теми і привели нас до думки запропонувати експертному співтовариству, яке вже фактично склалося, створити громадську організацію.


Ну і ще один аспект! Інколи мені здається, що ми живемо в такий час, коли краще, образно кажучи, пересидіти десь у тюрмі, ніж нариватися на глуху стіну нерозуміння. Пам’ятаєте, напевно, як один з наших посадовців заявив, що він «не будет опираться на узкую прослойку украиноязычной интеллигенции».

Але для інтелігенції самоусунення – це не найкращий шлях. Експертне співтовариство повинно зробити все, аби бути не тільки почутим, а й затребуваним! І це одна з основних цілей громадської організації, яку ми з вами сьогодні започатковуємо.


Як ви знаєте, у січні 2006 року розпочав роботу Інтернет-портал «Всеукраїнська експертна мережа». Протягом минулого року на порталі публікувалася велика кількість (понад 500) аналітичних та проектних матеріалів, які відображали в цілому рух думки у важливих для суспільства галузях. Сьогодні за матеріалами порталу готується два друкованих видання. Це збірка матеріалів, присвячених пошуку шляхів подальшого розвитку України, зокрема дискусії навколо такого досить складного і неоднозначного питання, як національна ідея, національна самоідентифікація. Друге видання – це альманах, який стане своєрідним звітом про роботу порталу у 2006 році і в якому буде представлено частину з найцікавіших аналітичних матеріалів, опублікованих на порталі.


Один з серйозних показників – це кількість відвідувачів порталу. Сьогодні портал ВЕМ щоденно має близько 2000 відвідувачів з понад 100 країн світу. Звичайно, найбільша їх кількість – з України, а також з Росії, Німеччини, Сполучених Штатів Америки і Австралії. Але є відвідувачі навіть з Об’єднаних Арабських Еміратів, Камеруну та Нової Зеландії. Це свідчить про те, що портал уже знаний, і якщо навіть українська влада не захоче прислуховуватися до власних експертів, то, у кожному разі, у світі про нас вже знають.


Сьогодні Мережа об’єднує понад трьох тисяч експертів, більше половини з яких є акредитованими. Це досить серйозна сила. І наше завдання – залучити її до роботи у форматі так званих Фабрик думок (Think Tanks), які розповсюджені, наприклад, у Сполучених Штатах. Завдяки розвитку інформаційних технологій, сьогодні вже будуються Фабрики думок 5-го покоління. Мережева структура дозволяє залучати до роботи над проектами дуже велику кількість людей. Ми створили таку мережу, її представники сьогодні є в кожній області України. Крім того, у Мережі є експерти з Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини, США, Великобританії, Китаю. На наступний рік у рамках Всеукраїнської експертної мережі ми плануємо створення принаймні чотирьох таких Фабрик думок.


Звичайно, ми розраховуємо на спонсорську допомогу та отримання грантів на розвиток нашої організації. Але для того, щоб можна було оплачувати роботу експертів у межах Фабрик думок, не виключається і можливість створення експертних лабораторій комерційного типу.


Закінчуючи свою доповідь, хочу ще раз наголосити на необхідності створення певної організаційної форми, яка би надавала нам можливість укладати договори, наприклад, з політичними силами, робити неупереджені експертні оцінки і готувати експертні висновки. Тим більше, що різнополярні політичні сили сьогодні починають дедалі більш позитивно сприймати діяльність експертного співтовариства.


Тож дозвольте подякувати всім присутнім за підтримку, привітати всіх з цією важливою для української інтелігенції подією та побажати здоров’я, творчого натхнення та плідної співпраці на благо суспільства.Схожі:

В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconУ києві створено всеукраїнську громадську організацію „Експерти України” 27 січня у Києві відбулися установчі збори Всеукраїнської громадської організації „Експерти України”
Всеукраїнської громадської організації „Експерти України”, яка ставить мету консолідувати експертне середовище та розгорнути проектно-аналітичну...
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconОформлення протоколу та постанови звітно-виборної конференції громадської організації
Найвищим органом громадської організації є загальні збори або конференція. Збори (конференції) визначають основні напрямки діяльності...
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! icon«Всеукраїнська експертна мережа» як механізм реалізації завдань національного і державного масштабу Шановні учасники конференції, колеги!
Протягом декількох останніх місяців йде процес створення Всеукраїнської експертної мережі
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconПрезидії Всеукраїнської громадської організації Федерація американського футболу України
Всеукраїнської громадської організації Федерація американського футболу України І, відповідно до розділу 4 Статуту фафу, просимо...
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconПрезидії Всеукраїнської громадської організації Федерація американського футболу України
Рішення про вступ до колективних членів фафу прийняте на Загальних зборах, Конференції (назва колегіального органу згідно Статуту),...
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconПротокол №1 Установчих зборів місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації "благодар" м
Про необхідність створення місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації “благодар” (у подальшому Організація)
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconШановні друзі!!!
Фонд державного майна України в травні 2012 року визнав саморегулівними три громадські організації оцінювачів, які існують тільки...
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconПротокол №1 Установчих зборів Засновників Громадської організації " "
Заснування Громадської організації “ ” та затвердження Статуту Громадської організації “ ”
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconІнформаційне повідомлення шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Соціокультурні виміри релігійних процесів...
В’ячеслава Брюховецького на установчій конференції Всеукраїнської громадської організації «Експерти України» Шановні колеги, друзі! iconСтенограма відеозапису звернення В’ячеслава Брюховецького до учасників семінару «Актуальні проблеми освіти в контексті громадської і професійної експертизи»
«Всеукраїнська експертна мережа». Ідея проекту полягає в тому, щоб залучити всіх нас (тих, кого, власне, не дуже слухала влада в...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©razom.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи