Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є icon

Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту єНазваПоложення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є
Дата конвертації07.11.2014
Розмір82.77 Kb.
ТипПоложення
джерело
1. /положение юных.doc
2. /учн_вська молодь 09.doc
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді з ракетомодельного спорту Місце та час проведення м. Прилуки, Чернігівська область, 21-25 травня 2009 року. Мета та завдання

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор УДЦПО

___________В. В. Ткачук

___________2009 р.
ПОЛОЖЕННЯ

про Всеукраїнські відкриті змагання

юних ракетомоделістів
1. Місце та час проведення

м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р.
2. Мета та завдання

Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є:

- організація змістовного дозвілля дітей та юнацтва, пошук його нових форм під час проведення свята та оздоровчих заходів;

- стимулювання творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку, зросту спортивно-технічної майстерності дітей та юнацтва та задоволення їх потреб в творчій самореалізації;

- подальший розвиток, удосконалення, популяризація та пропаганда науково-технічної творчості, ракетомодельного спорту;

- збільшення мережі гуртків та залучення гуртківців до участі в шкільних, міських, районних, обласних змаганнях;

- підведення підсумків роботи гуртків ракетомоделювання та обмін досвідом роботи.
3. Програма змагань та учасники

Програмою змагань передбачається:

Особисто-командна першість з категорій ракет:

  • на тривалість польоту на стрічці – клас S6A;

  • на тривалість польоту на парашуті – клас «Салют-А/2»;

  • на тривалість польоту на стрічці – клас «Планета-С»;

  • модель-напівкопія на реалізм польоту;

Кількість учасників не обмежена, віком 15 років на рік проведення змагань.

Команду очолює тренер-керівник, який несе відповідальність за життя та здоров’я спортсменів.

Кожна команда повинна представити суддю-хронометриста з біноклем та секундоміром, команда, яка не представила суддю-хронометриста до змагань не допускається.
4. Умови проведення змагань

Змагання проводяться відповідно до даного Положення та згідно з діючим кодексом ФАІ та «Правилами проведення змагань, встановлення та реєстрація рекордів, керівництво для суддівства з ракетомодельного спорту в Україні» (редакція 2009 року).

До командного заліку заносять результати двох учасників від команди в кожному класі моделей.

Для участі у змаганнях в класі S6A учасник може зареєструвати дві моделі на основні тури. На додатковий тур модель не реєструється. Максимальний час польоту в основному турі – 180 секунд.

У додатковому турі максимальний час польоту не обмежується.

Для участі у змаганнях в класі моделей «Салют-А/2» реєструється дві моделі на три тури. На додатковий тур модель не реєструється. Максимальний час польоту – 180 секунд.

В додатковому турі час польоту не обмежується.
5. Загальні вимоги до моделей ракет

Моделі ракет представлені для участі у змаганнях повинні бути виготовлені з доступних матеріалів (паперу, пінопласту, деревини без застосування скловуглепластику, значних металевих частин), за безпечною «паперовою» технологією, яка лежить в основі конструкції моделі.

Кожна модель, представлена для участі у змаганнях, повинна мати зовні на корпусі або стабілізаторах чітко позначений клас моделі, ініціали учасника та порядковий номер моделі (літери і цифри не менше 1 см.).

Для позначки суддівської колегії на зовнішній поверхні моделі повинна бути зона світлого кольору з лінійними розмірами 1х3 см.
6. Технічні вимоги до моделі класу S6A

Довжина корпусу не менше 500 мм. з мінімальним діаметром 40 мм. на довжині не менш як 50% загальної довжини корпусу.

Модель одноступенева, повинна мати один двигун імпульсом не більше 2,5 Нс.

Стрічка повинна бути виготовлена з будь-якого неперфорованого матеріалу (папір, плівка, тканини) співвідношенням ширини до довжини не менш як 1:10.
7. Технічні вимоги до моделі класу «Салют-А/2»

Довжина корпусу не менш, як 600 мм. з мінімальним діаметром 40 мм. на довжині не менш як 60% загальної довжини корпусу.

Максимальний діаметр купола парашута 400 мм.

Модель одноступенева, повинна мати один двигун, імпульсом від 0 до 1,25 Нс.

До участі у змаганнях допускаються тільки різнокольорові моделі.
8. Технічні вимоги до моделі «Планета-С»

Модель двоступенева, сумарний імпульс двигунів до 10 Нс;

Загальна довжина моделі не менш, як 700 мм.

Мінімальна довжина корпусу другого ступеня моделі не менш, як 500 мм., при цьому 70 % довжини повинно мати діаметр, включаючи діаметр донної частини не менш 40 мм.

Другий ступень моделі, за яким визначається тривалість польоту споряджається однією стрічкою максимальні розміри якої 100 х 1000 мм.

Перший ступінь моделі повинен виконувати вимоги безпеки на спуску і мати мінімальні розміри системи порятунку, у випадку використання стрічки 25х300 мм., парашуту 4 дм2.

Максимальний час польоту в турі 180 секунд (кількість турів – 3).

До участі у змаганнях допускаються тільки різнокольорові моделі.

Сумарний імпульс тяги на другому ступені має бути не менш, як 50 % від 10 Нс.
9. Технічні вимоги до моделі класу «Напівкопія»

Модель напівкопія – це спрощена модель-копія ракети, яка має реальний прототип, візуально відповідає масштабу та повторює деталювання, теж стосується пофарбування та маркування.

Стендова оцінка моделей здійснюється без будь-яких вимірів.

Перш за все модель повинна бути поставлена для розгляду в такому ракурсі, як на кращій фотографії з відстані 1,5 метри. Фотографія повинна бути з повним відображенням прототипу і перевірена на відсутність очевидних невідповідностей. Ця ж процедура повинна повторюватися з усіма поданими фотографіями. Потім з використанням фотографій та креслень проводиться візуальна оцінка масштабної точності окремих частин (пофарбування, маркування моделі).

Максимальна стартова вага моделі - 1,5 кг., максимальний сумарний імпульс тяги двигунів 160 Нс.

Оцінювання польотних характеристик проводиться аналогічно оцінюванню польоту моделей класу S7.

Учасник заявляє одну модель, і може здійснити два залікових польоти.

Оцінювання моделі-копії складається з оцінювання:

- конфігурація - 100 очок максимум

Оцінюється складність конфігурації прототипу та важкість пристосування його до польоту. Найнижчу оцінку – до 10 очок отримують одноступеневі прототипи на зразок «труба з конусом та стабілізаторами». Одноступеневі прототипи більш складної конфігурації (на зразок «RASKO-2», «Meteor-1») отримують оцінку до 20 очок. Дво- та трьох ступеневі прототипи дослідницьких ракет з різноманітними перехiдними конусами («Nike-Apache Taurus-Tomahawk», «Meteor-3» та т.і.) отримують до 40 очок. Прототипи з навісними прискорювачами отримують додаткові 5 очок за кожний прискорювач, але не більше 20 очок разом. Дво- та трьохступеневі прототипи космічних носіїв («Союз», «Зеніт», «Циклон», «Ariane» і т.і.) отримують до 70 очок + додатково можливі очки за прискорювачі. Найвищу оцінку – до 100 очок отримують несиметричні багатоступеневі прототипи («Енергія», «Space Shuttle»).

- деталювання - 50;

Оцінюється кількість великих деталей – бугелі, люки, антени, рульові двигуни, ферми, кабелепроводи і т.і., їх різноманітність або однотипність.

- забарвлення та маркірування – 50.

Оцінюється кількість кольорів забарвлення та складність маркірування. Кольори маркірування не враховуються в кольори забарвлення. За мінімальну кількість кольорів забарвлення (1-2) нараховується 5 очок, далі додається 5 очок за кожні 2 кольори, але не більше 30 очок разом. Оцінити як виконані надписи та емблеми – через трафарети фарбою, роздруковані на папері та наклеєні або виконані методом нанесення деколей.

- якість виготовлення - 50;

Оцінюється акуратність виготовлення моделі взагалі, добре видимі огріхи ведуть до зниження оцінки. Текстура поверхні на відповідність матеріалу прототипу не розглядається.

- польотні характеристики - 250.

Оцінка проводиться аналогічно категорії S7.
10. Необхідна документація

- заявка на участь у змаганнях (додаток 1);

- свідоцтво про народження;
- страховий поліс;

- медична довідка про можливість знаходження у дитячому колективі;

- ідентифікаційний код.
11. Керівництво

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань покладається на УДЦПО та ОЦНТТУМ м. Ніжин (Чернігівська обл.).
12. Визначення переможців та нагородження

Командна першість визначається за найменшою сумою зайнятих місць у всіх класах моделей.

Команда, яка зайняла перше місце нагороджується кубком Всеукраїнського центру позашкільної освіти.

Команди, які зайняли І, ІІ та ІІІ місця нагороджуються грамотами УДЦПО та ОЦНТТУМ м. Чернігова.

Керівники команд призерів нагороджуються грамотами Чернігівського обласного управління освіти і науки.

Призерів особистої першості нагороджують дипломами Чернігівського обласного центру НТТУМ, цінними подарунками при наявності коштів.
13. Техніка безпеки

Кожний тренер-керівник несе персональну відповідальність за виконання членами команди вимог техніки безпеки. Відповідальність за виконання умов техніки безпеки під час проведення змагань несуть безпосередньо організатори змагань та старші судді на стартах.
14. Організаційні питання

Попередні заявки подаються не пізніше 01 квітня 2009 року до оргкомітету за адресою: 01021, м.Київ, Кловський узвіз, 8, УДЦПО факс: (044) 253-75-25.

Команди, які не подали заявки до вказаного в Положенні строку питання харчування, проживання, транспортного забезпечення вирішують самостійно.

Додаток № 1
до Положення про Всеук­раїнські відкриті змагання учнівської молоді з ракетомодельного спорту

ЗАЯВКА

на участь у Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді

з ракетомодельного спорту________році
___________________________________________________________________________

назва організації

просить допустити до участі у змаганнях збірну команду у складі:


№ п/п


Класи

моделей

Прізвище, ім'я учасника

Рік

народження

Клас, школа

Дозвіл лікаря

Домашня адреса

1.2.3.4.
До участі в змаганнях допущено __________ спортсменів.
Лікар _________________________ ____________________ (Підпис, М.П.) (ПІБ)
Керівник збірної команди____________________________________________

/прізвище, ім'я, по батькові/

__________________________________________________________________

/місце робити, посада/
Суддя_____________________________________________________________

/прізвище, ім'я, по батькові/

__________________________________________________________________

/місце робити, посада/

М.П. ДиректорСхожі:

Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconУмови проведення обласних змагань юних ракетомоделістів. Місце та час проведення змагань
Про термін та місце проведення повідомляється в графіку проведення обласних масових заходів
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconПоложення про Всеукраїнські змагання з шахів на 2010 рік Мета змагань Всеукраїнські змагання проводяться з метою: подальшої пропаганди шахів та популяризації досягнень шахової гри
Чемпіонат України серед клубних команд 12-20 травня м. Алушта, турготель "Чайка", вул. Червоноармійська,11
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconПоложення відкриті Всеукраїнські змагання «Перший етап Кубку України з Орієнтал-спорту W. O. F.» Дніпропетровськ Мета І завдання
Подальшого розвитку і популяризації бойових мистецтв та Орієнтал-спорту в Україні
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconПоложення про проведення всеукраїнських спортивних змагань з карате (версія wkgf) у 2012 році м. Одеса > Мета І завдання змагань Всеукраїнські змагання з карате (версія wkgf) проводяться з метою
Визначення рівня підготовки та здійснення відбору кращих спортсменів до складів збірних команд України для участі в Чемпіонатах Світу,...
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconПоложення про проведення всеукраїнських спортивних змагань з карате (версія wkgf) у 2011 році м. Одеса > Мета І завдання змагань Всеукраїнські змагання з карате (версія wkgf) проводяться з метою
Визначення рівня підготовки та здійснення відбору кращих спортсменів до складів збірних команд України для участі в Чемпіонатах Світу,...
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconПоложення про проведення всеукраїнських спортивних змагань з карате (версія wkgf) у 2012 році м. Одеса > Мета І завдання змагань Всеукраїнські змагання з карате (версія wkgf) проводяться з метою
Визначення рівня підготовки та здійснення відбору кращих спортсменів до складів збірних команд України для участі в Чемпіонатах Світу,...
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconПоложення про зимові всеукраїнські молодіжні змагання з альпінізму Мета І завдання
Зимові всеукраїнські молодіжні змагання з альпінізму на Говерлу в Карпатах проводяться в період з 03. 01. по 14. 02. 2010 року відповідно...
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconЗапрошують вас 5 травня 2007 року на відкриті всеукраїнські змагання зі спортивного танцю на
Місце проведення: м. Бориспіль, вул. 1 Травня дюсш (дитяча юнацька спортивна школа)
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconПоложення про Всеукраїнські змагання з маунтинбайку на 2007. Мета І задачі Змагання проводяться з метою: подальшого розвитку та популяризації маунтенбайку; перевірки діяльності спортивних організацій
Загальне керівництво підготовки і проведенням змагань здійснюється відділом гімнастики, єдиноборств та легкої атлетики Мінсім’ямолодьспорту...
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є iconПоложення про Всеукраїнські змагання з маунтинбайку на 2007. Мета І задачі Змагання проводяться з метою: подальшого розвитку та популяризації маунтенбайку; перевірки діяльності спортивних організацій
Загальне керівництво підготовки і проведенням змагань здійснюється відділом гімнастики, єдиноборств та легкої атлетики Мінсім’ямолодьспорту...
Положення про Всеукраїнські відкриті змагання юних ракетомоделістів Місце та час проведення м. Ніжин, Чернігівська область 04-07 травня 2009 р. Мета та завдання Метою та завданнями змагань з ракетомодельного спорту є icon24 травня 2008 Всеукраїнські відкриті змагання зі спортивного бального танцю
Місце проведення: м. Кіровоград вул. Верхня Пермська (Факультет фізичного виховання)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©razom.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи