Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна icon

Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна ОлександрівнаНазваПрезентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна
Дата конвертації30.01.2013
Розмір65.6 Kb.
ТипДокументи
джерело
1. /Проект Досл_ждення украхнського степу.doc
2. /Степ - презентац_я.doc
3. /вступ.doc
Проект „дослідження українського степу як основної екосистеми нашого регіону.”
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна
Краєзнавчий аспект екологічної освіти школярів

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ „Український степ”

(засідання екологічного клубу)

Гончарук Інна Олександрівна,

вчитель біології

Вступ

Сьогоднішнє засідання екологічного клубу присвячене проблемам сучасного степу. На нашому засіданні я хочу презентувати відеофільм, який дозволить нам побачити ту різноманітність життя, яка збереглася на ділянках цілинного степу.

Почати нашу розмову я хочу з Червоної Книги України. В ній описані рідкісні і зникаючі види рослин і тварин. Якщо говорити про зниклі види те лише 25% з них зникли по природних причинах, решта 75%- на совісті людини. На сьогоднішній день в Україні підлягає охороні 541 вид і підвид рослин, і 382 види і підвиди тварин. Більшість з них потрапили в цей сумний список вже в 20-му столітті. Звідки ж у сучасної людини таке безмовне і варварське відношення до природи, що оточує його?

Невже комусь хочеться жити в млявій пустелі ? (Питання до залу). Я думаю, що основна причина - це відсутність екологічного мислення і низька екологічна обізнаність. Для того, щоб виправити ситуацію, що склалася, окрім державних програм, створюються загальноосвітні організації і фонди:

В Одесі:

- Одеське відділення Національного Екоцентру України;

- Фонд природознавства і екології;

- Фонд «Природна спадщина»;

Школа активно співробітничає з цими організаціями, і прикладом такої співпраці є ці фільми. Фрагмент такого фільму ми сьогодні побачимо.

Зараз ми говоритимемо про степ та його проблеми. Розорування - благі цілі, але з сумними наслідками. Ще є шанс змінити ситуацію. Цей шанс не можна упустити.

Перший учень

Погляньте на карту. Ця цифра - сигнал тривоги. Саме 1% степів зберігся в цілинному, нерозораному вигляді. І на цих крихітних ділянках, які залишилися в основному на схилах лиманах і річок, ми можемо зустріти дивні рослини і тварини, більшість з яких занесені до Червоної Книги України.

Другий учень

Історія українського народу дуже тісно пов'язана із степом, дивним природним ландшафтом, який займає велику частку сучасної України. Почалася ця історія ще в кам'яному столітті, коли на території сучасної України жили неандертальці, яких змінили кроманьйонці. Жили на цих землях трипільці і кочівники, скіфи і греки, і, нарешті, давні слов'яне від яких, на думку більшості вчених, і сталися українці. Ці народи мали різний спосіб життя, устрій і традиції, але їх об'єднує одне. Вони жили в гармонії з природою і для нащадків зберегли степ в її природному достатку.

Вчитель

Давайте уявимо собі, що ми перемістилися за місто. Довкола не кабінет біології, а безкрайній степ. Ви чуєте аромат квітучих трав, чуєте спів птиць. Хлопці будуть гідами в цій подорожі. (На екрані телевізора демонструється фрагмент фільму «Степ і людина»)

Перший учень

Пролісок

Це проліски. Вони першими з’являються з-під снігу, за що і отримали свою назву. Французи і німці називають їх сніговими дзвінками. Ще недавно вони зростали майже на всій Україні. Але масовий збір на букети і розорування степу призвела майже до повного їх зникнення.

Другий учень

Сон-трава

Сон-трава. Вона з'являється дуже ранньою весною. Захищатися від морозів їй допомагають пухнасті волоски. Наші предки вірили, що, якщо заховати цю траву під подушку, то присниться дуже хороший, навіть віщий, сон. Сон-трава дійсно володіє заспокійливою і снодійною дією.

Третій учень

Крапчастий ховрах

Цей симпатяга - крапчастий ховрах. Частину осені і взимку вони сплять в своїх нірках. З першими теплими променями сонця вони прокидаються і починають посилено харчуватися, набираючись сил для майбутніх шлюбних турнірів.

Четвертий учень

Леонтиця одеська

Яскравими жовтими галявинами розцвітає в квітні леонтиця одеська. Називається так тому, що Одеська область – одне з нечисленних місць, де її можна зустріти. Любить затемнені затишні місця. Леонтиця не лише красива, але й корисна рослина. Вона допомагає лікувати багато хвороб. Шкода лише, що зустрічається вона все рідше, як і більшість первоцвітів.

П’ятий учень

Ковила

Справжніми степами називають простори з трав'янистими рослинами, де переважають багатолітні злаки. Найкрасивішим злаком, звичайно ж, є ковила. Довгі волоски ковили можуть досягати 0,5 метра і більше. У народі ковилу ласкаво називають волосатиком, білоусом, шовковою травою. Молода ковила раніше була коштовним кормом для домашніх тварин, з сухих стебел робили високоякісний папір. Але все це у минулому. Практично всі види ковили, яка виростають в Україні, потребують охорони.

Шостий учень

Мак

Одна з красивих степових рослин – це мак – самосійка. Квітучі макові галявини – це красиве видовище, яке неможливо описати словами. Його красу оспівують в піснях, маками прикрашають народні костюми і вишивають на рушниках. Макове масло використовують у виробництві високоякісних фарб для художників, насіння маку – в кондитерському виробництві. А ще, навіть в наші дні, деякі вважають, що мак відганяє злі сили. Тому, освяченим в церквах маком, прикрашають дома. А ще, мак – коштовна лікарська рослина.

Сьомий учень

Деревій

Цю рослину називають деревій із-за дрібних розітнутих листочків. Відвіку його використовують при поганому травленні і для поліпшення апетиту, а за здатність зупиняти дах і загоювати рани – солдатською травою.

Перший учень

Змії (полоз)

Серед різноманітних степових тварин менше всього повезло зміям. Люди не лише зайняли їх природне місце існування, але й переслідують їх. Хоча раніше змій цінували за те, що ті знищують величезну кількість мишей. Люди поклонялися зміям, вбивати їх суворо заборонялося. В Україні було навіть два народних свята, присвячених зміям. Найкрупнішою змією України і Європи є жовтобрюхий полоз, окремі екземпляри якого досягають 2,5 метра. Полози можуть пересуватися по деревах і навіть уміють плавати.

Другий учень

Степова гадюка

Степова гадюка – змія дрібна, в довжину досягає приблизно 60 сантиметрів. На спині – характерний малюнок. Вона – змія отруйна, але для людей великої небезпеки не представляє. По-перше, вона перша ніколи не нападає, при зустрічі з людиною прагне уповзти. По-друге, їй характерний нічний спосіб життя. І взагалі, зустрічається вона украй рідко.

Третій учень

Голуб'янки

Степ – це ще і царство комах. І найкрасивіші з них, звичайно, метелики. Голуб’янки – маленькі, але дуже барвисті метелики.

Це – репейниця. Так називається, тому що їх гусениці харчуються будяком і кропивою. Восені, як птиці, перелітають на південь, де і зимують. А навесні назад повертається вже зовсім інше покоління. Є повір'я, що метелики – це душі померлих людей і чим світліше метелик, тим чистіше душа.

Четвертий учень

Павуки

Павукам повезло набагато менше. Вони викликають у людей відразу і страх. Насправді вони приносять велику користь, знищуючи за допомогою своєї павутини велику кількість шкідливих комах. Раніше вважали, що павук в будинку – передвісник багатства і благополуччя. Вбивство павука було великим гріхом. І ще павуки – хороші синоптики. Якщо павуки не плетуть павутину і не ремонтують стару – чекайте негоду.

П'ятий учень

Птиці

Птиці завжди користувалися великою пошаною у людей. І не лише як мисливська здобич. Птицям доступне небо, а в небесах живуть боги – так вважали ніші предки. У різних народів птиці вважалися за посередників між небом і землею. Нікому з тварин не приділялося стільки уваги в казках і билинах. Так :

зозуля – символ часу

лебідь – символ краси

жайворонок – символ весни

лелека – символ щастя

орел – символ влади

сокіл – символ вишуканості.

Шостий учень

Сокіл – кібець

Сокола кібця ще називають вечірнім мисливцем. Полює він не лише вдень, але і увечері. Серед його здобичі різні степові дрібні тварини: миші, ящірки, комахи. Сокіл – одна з найшанобливіших птиць у слов'ян. Він знайшов своє віддзеркалення навіть в символі нашої Держави. За однією з версій, тризубець – це сокіл, пікіруючий в небі.

Сьомий учень

Журавель

На жаль, із-за освоєння степу і випасу худоби цих красивих птиць Європи майже не залишилося. Згідно дослідженням екологів освітнього центру, журавель входить до десятки найулюбленіших птиць українців

  1. Лелека

  2. Орел

  3. Соловей

  4. Ластівка

  5. Голуб

  6. Сокіл

  7. Журавель

  8. Ворон

  9. Жайворонок

  10. Чайка

На жаль і цей улюбленець в Європі на межі зникнення. Його чисельність постійно зменшується.

Вчитель

Ми глянули невеликий фрагмент фільму. Більшість цих рослин і тварин є такими, що охороняються, і рідкими. Але їм загрожує повне зникнення, якщо ми не зможемо зберегти і відновити острівці цілинного степу, які ще збереглися в Україні.

ПОСТАНОВА

1. Екологічна освіта населення.

Необхідно переконати людей, що степ – це не лише навколишній природний ландшафт, але й історична, природна, культурна спадщина нашого народу. А ділянки цілинного степу – це те здорове навколишнє середовище, яке дарує людям естетичну насолоду і життєву енергію.

2. Необхідно припинити будівництво дач, устрій смітників, посадку лісу на диких степових ділянках.

3. Випас худоби і заготівку сіна поступово перенести з цілинних ділянок на сільгоспугіддя, малопридатні для інтенсивного землеробства.

4. Там, де степ ще зберігся в природному стані, необхідно створювати заповідні території, які охоронятимуться державою і кожним з нас.

Лише так ми повернемо собі майже втрачений природний ландшафт, в якому виникла, розвивалася і розвиватиметься наша Україна.Схожі:

Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconПротокол засідання ініціативної групи для формування нового складу та проведення установчих зборів гр смт. Чемерівці 10 грудня 2010 року Зал засідань рда 13. 00 Присутні
Гончарук Юрій Володимирович завідувач сектору з питань внутрішньої політики, секретар громадської колегії, Джигун Олександр Михайлович...
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconЗ 07 по 13 листопада 2011 року в області пройшов Тиждень екології та охорони природи на базі Вінницької обласної станції юних натуралістів
Вінницької обласної станції юних натуралістів. Під час проведення різноманітних заходів 09 листопада відбулась презентація виставки...
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconПротокол №2 засідання ініціативної робочої групи для формування складу громадської ради при Чемеровецькій райдержадміністрації
ГР, Повар Валентина Володимирівна член клубу «Ділова жінка», Повар Таміла Михайлівна керівник жіночого клубу „Берегиня», голова гр,...
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconПротокол №1 засідання ініціативної робочої групи для формування складу громадської ради при Чемеровецькій райдержадміністрації
ГР; Повар Валентина Володимирівна член клубу «Ділова жінка»; Повар Таміла Михайлівна керівник жіночого клубу „Берегиня», голова гр;...
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconПротокол №3 засідання ініціативної робочої групи для формування складу громадської ради при Чемеровецькій райдержадміністрації
Рда, секретар гр, Повар Валентина Володимирівна член клубу «Ділова жінка», Повар Таміла Михайлівна керівник жіночого клубу «Берегиня»,...
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconКартка ( відомості про заклад)
Матеріали надруковані 14 шрифтом, сторінки скріплені, пронумеровані. Матеріали можуть містити електронний варіант проекту. Для участі...
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconКартка ( відомості про заклад)
Матеріали надруковані 14 шрифтом, сторінки скріплені, пронумеровані. Матеріали можуть містити електронний варіант проекту. Для участі...
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconТехніка презентації План Що таке презентація
Слайди несуть змістовну частину проекту, оформленого рисунками, графіками та ефектами
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconВсеукраїнська громадська організація «Український танцювальний альянс»
Всеукраїнських організацій спортивного бального танцю, з сплаченими внесками за 2011 рік. Реєстрація танцюристів м. Одеси проводиться...
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconВ. С. Гончарук 22 квітня 2011 р. Графік особистого прийому громадян посадовими особами державної податкової інспекції у ренійському районі
Гончарук василь Сергійович начальник державної податкової інспекції у Ренійсьокму районі
Презентація проекту „Український степ” (засідання екологічного клубу) Гончарук Інна Олександрівна iconПротокол засідання ревізійної комісії приватного акціонерного товариства „український науковий центр технічної екології (прат «Укрнтек») (єдрпоу 00190390)
Приватного акціонерного товариства „український науковий центр технічної екології”
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©razom.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи