Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики icon

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики




Скачати 64.72 Kb.
НазваКонспект уроку з „ Сходинок до інформатики
Дата конвертації19.02.2013
Розмір64.72 Kb.
ТипКонспект
джерело

Початкова школа № 268 – загальноосвітній навчальний заклад I ступеня Оболонського району м. Києва


Конспект уроку

з

Сходинок до інформатики ”

2 клас

на тему

Наш вернісаж.

Робота в графічному редакторі Paint. ”


Вчитель : Клочко Олена Валеріївна


Київ 2012 рік

Тема уроку : „ Наш вернісаж. Робота в графічному

редакторі Paint. ”


Мета уроку: - закріпити навички роботи з графічним

редактором Paint;

  • навчити учнів друкувати малюнки на принтері ;

  • розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, пізнавальну цікавість;

  • виховувати любов до мистецтва, естетичніпочуття; самостійність, цікавість до інформатики та дбайливе ставлення до устаткування кабінет.


Тип уроку : урок формування ( засвоєння ) вмінь і навичок.

Місце проведення: кабінет обчислювальної техніки.

Обладнання: підручник „ Сходинки до інформатики” для 2 класу, зошит „ Сходинки до інформатики” для 2 класу”, листівка від Елзіка, презентація в PowerPoint, музичний запис, графічний редактор Paint.


Хід уроку.


I. Організаційний момент.


  1. Привітання.


Добрий день, хлоп’ята!

Добрий день дівчата!

Щоб в інформатику

зробити новий крок

Ви прийшли на цей урок.

З Вами разом буду я

Олена Валеріївна.

Рада Вас усіх вітати

Інформатиці навчати.


А це друг наш Елзік –

Він з далеких прилетів зірок.
^

В інформатику – науку


З нами робить кожен крок.





( За правильні відповіді учні отримують листівки від Елзіка. По закінченню уроку ці листівки замінюють оцінками ).



  1. Повторення правил техніки безпеки.


На початку уроку доречно буде згадати правила техніки безпеки та поведінки у комп’ютерному класі.


Я починаю правило – ви закінчуєте.

Не можна розпочинати роботу за комп’ютером …..........( без дозволу вчителя ).

Не приносити у кабінет обчислювальної техніки ...........( зайві речі ).

Відстань від екрана монітора до очей під час роботи за комп’ютером не менше ............. ( 50 см ).

Не торкатися ...................... ( проводів, вилок, розеток ).


ІІ. Перевірка домашнього завдання.


- Діти, скажіть, з якою програмою ми працювали на попередніх уроках.

( Paint ).

- Як запустити програму Paint? ( Пуск  Програмы Стандартныє  Paint).

- Як називається стовпчик зліва з квадратними кнопками? ( Панель інструментів).

- Де вибирають колір з яким хочуть працювати? ( На палітрі внизу).

- Відкрийте зошит і покажіть, як ви виконали 4 завдання ( Урок 18).


ІІ. Актуалізація опорних знань.


  1. Розминка.

- Давайте подивимось на екран, там Елзік підготував нам завдання.

( Презентація , слайд 1- 8 ).


- Діти ви знаєте , що художники організовують виставки своїх картин, свій вернісаж.

- Чи знайоме вам слово вернісаж? Що воно означає?

( Презентація, слайд 9 ).



  1. Словникова робота.


Вернісаж – урочисте відкриття художньої виставки.


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.


- Діти, ви правильно виконали всі завдання і тепер Елзік запрошує нас на художню виставку.

- Отже, тема сьогоднішнього уроку „Наш вернісаж”. ( тема записана на дошці).

- Ключові слова сьогоднішнього уроку „ Редактор”, „ Paint ”, „ Принер”

- На цьому уроці ми не тільки створимо свій вернісаж малюнків у програмі Paint , але й дізнаємось як надрукувати ці малюнки за допомогою принтера.


IV. Вивчення нового матеріалу.


  1. Робота з підручником.

- Відкриваємо підручник на сторінці 40. Ланцюжкове читання розповіді „Наш вернісаж”.

- Роздивимось малюнки, які намалювала Ганнуся.

- Елзік з цікавістю роздивився малюнки і запропонував пограти в гру.


Технології „ Мікрофон. Незакінчене речення ”


- Елзік уявив себе журналістом. Журналіст - це особа, яка збирає інформацію.

- Він цікавиться „ Якби ви були художниками, які малюнки створили б?”.

- Ви по-черзі передаєте мікрофон один одному і висловлюєте свої думки, закінчуючи вислів „Якби я був художником, я б малював ...”.

- Зараз ми спробуємо відобразити ці свої думки і створимо малюнки у програмі Paint.


- Але спочатку ....


  1. Фізкультхвилинка.
^

Хто ж там, хто вже так стомився ?


І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали , як вітряк

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будемо дружно ми сідати

І до праці приступати.


IV. Робота за комп’ютером. Программа „ Paint ”.


1. Практична робота учнів.


- ^ Сідаємо за комп’ютери і пам’ятаємо, як треба тримати спину, сидачи за комп'ютером ( рівно).

- Перевіримо чи правильно ми сидимо, розпочинаємо роботу.

- Знаходимо і заходимо в програму Paint.

- Малюємо малюнок на вільну тему і пам’ятаємо, що працюємо не більше 15 хв.

- На вернісажах інколи звучить приємна музика, і ми будемо працювати під музичний супровід.

( Вчитель допомагає учням працювати на комп’ютері. Звучить тиха повільна музика).

2. Слово вчителя .

- Роботу з малюнком закінчено. Зараз дізнаємось, як можна роздрукувати малюнок на папері.

- Спочатку потрібно ввімкнути принтер.

- Потім підвести курсор миші до верхнього лівого кута екрана монітора.

- Прочитайте слово „ Файл” і клацніть по ньому лівою кнопкою миші.

- Перед вами меню. Меню – це виведений на екран список команд. Ними можна користуватися.

-Знайдіть слово „ Печать”. Підведіть до нього курсор миші і клацніть лівою кнопкою.

-З’явиться вікно. Внизу знову побачите слово „ Печать”.

-Потім потрібно підвести до нього курсор і клацнути лівою кнопкою миші.

-Принтер запрацює. Ваш малюнок вже на папері.

- За найкращі роботи учні отримують листівки від Елзіка.


- Закінчуємо роботу, виходимо з програм, сідаємо на місця.

- А ось який малюнок створив Елзік. ( Вчитель демонструє малюнок на екрані монітора та роздрукований на папері).

- Зараз знову трішки відпочинемо.


3. Релаксація.

Вправи для очей.

Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 2 – 3 рази.


Вправи для рук.

Скласти пальці обох рук в „ замочок”. Зробити рухи схожі на хвилю. Повторити декілька раз.


V. Закріплення знань учнів.


Підсумок уроку. Робота в зошиті.

- ^ Перевіримо, як ви засвоїли тему уроку.

- Відкриваємо зошит урок 19 ( завдання 1 та 2).Спільна з вчителем робота.

- Роботу в зошиті закінчено.


- Давайте подивимось хто із вас і скільки отримав листівок від Елзіка – це ваші оцінки на уроці.


- Молодці, ви всі були уважні сьогодні..

- Що нового ви дізнались на уроці?

- Чи цікавий урок був сьогодні?

- Отже,


Щоб розумними стати

Щоб у космос злітати

Треба добре усім

інформатику знати!


VI. Домашнє завдання.


- Записуємо у щоденник домашнє завдання.

Виконати усно завдання „ Для розумників та розумниць” з підручника на сторінці 41. У зошиті завдання 3, 4 урок 19.

За бажанням вдома створити малюнок – листівку у програмі Paint і роздрукувати на папері.

- Урок закінчено.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconКонспект уроку з англійської мови по темі: "About myself. My Biographical time-line" 5 клас Ціль уроку: формування комунікативних навичок усного мовлення
План- конспект уроку з англійської мови по темі: “About myself. My Biographical time-line” 5 клас

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconУроку курсу «Сходинки до інформатики»
Урок – це основна форма організації навчальної роботи з інформатики в початковій школі

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconПлан-конспект уроку в 8класі
Обладнання: презентація до уроку, комп’ютер, мультимедійна дошка, роздатковий матеріал, текстові завдання, картки з завданнями, магнітофон,...

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconПлан-конспект для проведення уроку виробничого навчання в групі №18 з професії «Муляр; пічник; штукатур»
Тема уроку: Цегляна кладка простінків із четвертями товщиною в одну цеглину по однорядній системі перев’язки

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconКонспект робота вчителя інформатики Одеського економічного ліцею Корепанової Наталії Григорівни
На сьогоднішній день курс “Основи інформатики та обчислювальної техніки” не забезпечений цілісним, систематизованим навчальним підручником....

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconКонспект уроку з музики Дата: Тема
Мета

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconПлан-конспект уроку з англійської мови для учнів 5-х класів Тема: Свята Підтема: Різдво Мета: практична
Обладнання уроку: ноутбук (з оперативною пам’яттю 2 Гб), звукові колонки, мультимедійна дошка smart board, інтерактивний стілус,...

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconДокументи
1. /Конспект конкурсного уроку.docx

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconКонспект уроку для 7 класу
Сough syrup, cold tablets, nasal spray, a tablet, eye drop. It’s enough. I see that you know different medicine

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики iconКонспект уроку на тему: «Дії із звичайними дробами» (5 клас)
Завдання для тематичного оцінювання «Звичайні дроби», складені в чотирьох варіантах

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©razom.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи